750 KILOMETRÓW NA 750 – LECIE MIASTA

Kolejnym wydarzeniem z kalendarza Jubileuszu miasta Skaryszewa jest bieg łączony bez przerwy na dystansie 750 – ciu kilometrów. Rozpoczęcie biegu zaplanowaliśmy na środę 2 lipca o godz. 6 00 rano, a zakończymy go w sobotę 5 lipca ok. godziny 12 00. Bieg zostanie rozegrany na stadionie miejskim w Skaryszewie i będzie trwał nieustannie w dzień i w nocy, aż do przebiegnięcia 750 kilometrów. Dystans będzie mierzony elektronicznie i wyświetlany na telebimie. Dodatkowo uruchomimy kamerki on – line żeby można było oglądać przebieg biegu w Internecie.

Dla uczestników przygotowaliśmy pamiątkowe koszulki, dyplomy i medale. W naszej gminie jest grupa osób, która czynnie uprawia ten sport. Reprezentują nasze miasto i gminę na różnych imprezach biegowych w Polsce. Stamtąd przywożą medale i niezapomniane wspomnienia. Pasja ta zaczyna przechodzić z pokolenia na pokolenie, czego przykładem jest Jacek Woźniak i jego syn Adam, jak również Marcin Gierczak z synem Miłoszem, którzy wspólnie biegają na imprezach sportowych.

Do startu w biegu 750 – lecia zapraszają „Skaryszewscy Biegacze”.
Od lewej stoją: Jacek Iwański, Karol Kucharski, Daniel Stolarczyk, Marcin Gierczak, Jacek Woźniak, Ireneusz Kumięga.
Na dole od lewej: Adam Woźniak i Miłosz Gierczak.
Do udziału w biegu zapraszamy wszystkich chętnych, zarówno dorosłych jak i dzieci, którzy będą na siłach przebiec już 400m, czyli jedno okrążenie bieżni na stadionie miejskim. W biegu można brać udział nie tylko indywidualnie, ale także zachęcamy do tworzenia grup, zespołów, teamów, które w danym okresie czasowym będą reprezentowały swoją grupę w tym historycznym biegu. Dla przykładu mogą to być strażacy, urzędnicy, nauczyciele, firmy, reprezentacje ulicy lub osiedla, itp. Wszystko zależy od państwa wyobraźni. Dla wszystkich, którzy przebiegną powyżej 2 km przygotowaliśmy pamiątkowe koszulki, a Ci którzy przebiegną powyżej 5km otrzymają oprócz koszulek specjalnie odlane na tę okazję, pamiątkowe medale. Dla dzieci oprócz dyplomów przygotowaliśmy słodki upominek oraz pamiątkowy medal. A wszyscy, którzy wezmą udział w biegu zostaną wpisani do pamiątkowej księgi 750 – lecia miasta Skaryszewa.

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU

Załączniki: